update-notifier - en to my translation catalogue (52 entries)

en: %d of these updates is an ESM %s security update. | %d of these updates are ESM %s security updates.
my[0]: ဤအပ်ဒိတ်များထဲမှ %d သည် ESM %s လုံခြုံရေးအပ်ဒိတ်တစ်ခုဖြစ်သည်။

en: %i additional security update can be applied with ESM %s.
    Learn more about enabling ESM %s service %s | %i additional security updates can be applied with ESM %s.
    Learn more about enabling ESM %s service %s
my[0]: %i နောက်ထပ်လုံခြုံရေးအပ်ဒိတ်ကို ESM %s ဖြင့် အသုံးချနိုင်သည်။
    ESM %s ဝန်ဆောင်မှု %s ကို ဖွင့်ခြင်းအကြောင်း ပိုမိုလေ့လာပါ။

en: %i of these updates is a standard security update. | %i of these updates are standard security updates.
my[0]: ဤအသစ်မွမ်းမံခြင်းများထဲမှ %i သည် စံလုံခြုံရေးအသစ်မွမ်းမံခြင်းတစ်ခုဖြစ်သည်။

en: %i update can be applied immediately. | %i updates can be applied immediately.
my[0]: %i အသစ်မွမ်းမံခြင်းကို ချက်ချင်းအသုံးပြုနိုင်ပါသည်။

en: %zd current update | %zd current updates
my[0]: %zd လက်ရှိအသစ်မွမ်းမံခြင်း

en: <span weight="bold" size="larger">A distribution volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to try to upgrade from it automatically?
my: <span weight="bold" size="larger">ဆော့ဖ်ဝဲရ်ပက်ကေ့ဂျ်များပါရှိသော ဖြန့်ဖြူးမှုပမာဏကို ရှာဖွေတွေ့ရှိခဲ့သည်။</span> အလိုအလျောက် အဆင့်မြှင့်တင်လိုပါသလား။

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
my: <span weight="bold" size="larger">ဆော့ဖ်ဝဲရ်ပက်ကေ့ဂျ်များပါရှိသော Volume တစ်ခုကို ရှာဖွေတွေ့ရှိခဲ့သည်။</span> ၎င်းကို ပက်ကေ့ဂျ်မန်နေဂျာဖြင့် ဖွင့်လိုပါသလား။

en: <span weight="bold" size="larger">A volume with unofficial software packages has been detected.</span>
    
    Would you like to open it with the package manager?
my: <span weight="bold" size="larger">တရားဝင်မဟုတ်သော ဆော့ဖ်ဝဲရ်ပက်ကေ့ဂျ်များပါရှိသော Volume တစ်ခုကို တွေ့ရှိခဲ့သည်။</span> ၎င်းကို ပက်ကေ့ဂျ်မန်နေဂျာဖြင့် ဖွင့်လိုပါသလား။

en: <span weight="bold" size="larger">Update information</span>
my: <span weight="bold" size="larger">အချက်အလက် အသစ်မွမ်းမံခြင်း</span>

en: APTonCD volume detected
my: APTonCD volume ကိုတွေ့ရှိခဲ့သည်။

en: An application has crashed on your system (now or in the past). Click on the notification icon to display details.
my: အက်ပလီကေးရှင်းတစ်ခုသည် သင့်စနစ် (ယခု သို့မဟုတ် ယခင်က) တွင် ပျက်စီးသွားခဲ့သည်။ အသေးစိတ်အချက်အလက်များကိုပြသရန် အသိပေးချက်အိုင်ကွန်ကို နှိပ်ပါ။

en: An error occured when applying Livepatch updates.
my: Livepatch အသစ်မွမ်းမံခြင်းများကို အသုံးပြုသည့်အခါ အမှားအယွင်းတစ်ခု ဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်။

en: An error occured when checking for Livepatch updates.
my: Livepatch အသစ်မွမ်းမံခြင်းများကို စစ်ဆေးသည့်အခါ အမှားအယွင်းတစ်ခု ဖြစ်ပေါ်ခဲ့သည်။

en: An update has just been applied.
my: အသစ်မွမ်းမံခြင်းတစ်ခုကို ယခုလေးတင် အသုံးပြုထားသည်။

en: Authentication is needed to query package system lock status
my: ပက်ကေ့ဂျ်စနစ်သော့ခတ်အခြေအနေကို မေးမြန်းရန်အတွက် စစ်မှန်ကြောင်းအထောက်အထား လိုအပ်သည်။

en: Authentication is needed to upgrade
my: အဆင့်မြှင့်တင်ရန်အတွက် စစ်မှန်ကြောင်းအထောက်အထား လိုအပ်သည်။

en: Check for available updates automatically
my: ရရှိနိုင်သော Updates များကိုအလိုအလျောက်စစ်ဆေးမည်။

en: Check for updates
my: Update များကိုစစ်ဆေးမည်။

en: Crash report detected
my: ပျက်စီးမှုအစီရင်ခံစာကို တွေ့ရှိခဲ့သည်။

en: Data files for some packages could not be downloaded
my: ပက်ကေ့ဂျ်အချို့အတွက် အချက်အလက်ဖိုင်များကို ဒေါင်းလုဒ်လုပ်၍မရပါ။

en: Do you want to report the problem now?
my: ပြဿနာကို ယခု သတင်းပို့လိုပါသလား။

en: Enable ESM %s to receive additional future security updates.
my: နောက်ထပ်လုံခြုံရေးအပ်ဒိတ်များကို လက်ခံရရှိရန်အတွက် ESM %s ကို ဖွင့်ပါ။

en: Expanded Security Maintenance for %s is enabled.
my: %s အတွက် တိုးချဲ့ထားသော လုံခြုံရေး ထိန်းသိမ်းမှုကို ဖွင့်ထားသည်။

en: Expanded Security Maintenance for %s is not enabled.
my: %s အတွက် တိုးချဲ့ထားသော လုံခြုံရေး ထိန်းသိမ်းမှုကို မဖွင့်ထားပါ။

en: Failure to download extra data files
my: အပိုအချက်အလက်ဖိုင်များ ဒေါင်းလုဒ်လုပ်ခြင်းမှာ မအောင်မြင်ပါ။

en: Information available
my: သတင်းအချက်အလက်ရရှိနိုင်ပါသည်။

en: Install all updates
my: Update များအားလုံးကိုသွင်းမည်။

en: Livepatch Settings…
my: Livepatch သတ်မှတ်ချက်များ...

en: Livepatch is on
my: Livepatch ကို ဖွင့်ထားသည်။

en: No current updates
my: လက်ရှိ အသစ်မွမ်းမံခြင်းများ မရှိပါ။

en: Notifies user if user has not connected to Ubuntu Advantage.
my: အသုံးပြုသူအနေဖြင့် Ubuntu Advantage သို့ ချိတ်ဆက်ထားခြင်းမရှိပါက အသုံးပြုသူကို အသိပေးပါ။

en: Report problem…
my: ပြဿနာကို သတင်းပို့ပါ...

en: Return the time in days when security updates are installed unattended (0 means disabled)
my: လုံခြုံရေးအပ်ဒိတ်များကို unattended ဖြင့် ထည့်သွင်းသည့်နေ့ရက်များတွင် အချိန်ကို Return ပြန်ပါ။ (0 ဆိုသည်မှာ ပိတ်ထားခြင်းဖြစ်သည်။)

en: Run upgrade
my: အဆင့်မြှင့်တင်မှုကို လုပ်ဆောင်ပါ။

en: See https://ubuntu.com/esm or run: sudo pro status
my: https://ubuntu.com/esm သို့မဟုတ် sudo pro status ကို run ပါ။

en: Show Settings…
my: သတ်မှတ်ချက်များကို ပြသပါ...

en: Show human readable output on stdout
my: stdout အပေါ်ဖတ်လို့ရအောင် output ကိုပြပါ

en: Show notifications
my: သတိပေးချက်များကိုပြမည်၊

en: Show updates
my: Update များကိုပြပါ။

en: Software updates available
my: ဆော့ဝဲလ် Update များရရှိနေပါပြီ။

en: Start Package Manager
my: Package Manager ကို စတင်ပါ။

en: Start package manager
my: Package Manager ကို စတင်ပါ။

en: System program problem detected
my: စနစ်ပရိုဂရမ် ပြဿနာကို တွေ့ရှိခဲ့သည်။

en: The download will be attempted again later, or you can try the download again now.  Running this command requires an active Internet connection.
my: ဒေါင်းလုဒ်ကို နောက်ပိုင်းတွင် ထပ်မံကြိုးစားမည် သို့မဟုတ် ယခု ထပ်မံဒေါင်းလုဒ်လုပ်ကြည့်ပါ။ ဤသို့လုပ်ဆောင်ရန်မှာ အင်တာနက်ချိတ်ဆက်မှုရှိရန် လိုအပ်ပါသည်။

en: The following packages requested additional data downloads after package installation, but the data could not be downloaded or could not be processed.
my: အောက်ဖော်ပြပါ ပက်ကေ့ဂျ်များမှာ ပက်ကေ့ဂျ်ထည့်သွင်းပြီးနောက် နောက်ထပ်အချက်အလက်ဒေါင်းလုဒ်လုပ်ရန်တောင်းဆိုသော်လည်း အချက်အလက်ကို ဒေါင်းလုဒ်လုပ်၍မရပါ သို့မဟုတ် လုပ်ဆောင်၍မရပါ။

en: The update information is outdated. This may be caused by network problems or by a repository that is no longer available. Please update manually by selecting 'Show updates' from the indicator menu, and watching for any failing repositories.
my: အသစ်မွမ်းမံထားသည့်အချက်အလက်မှာ ခေတ်နောက်ကျနေပါသည်။ ၎င်းသည် ကွန်ရက်ပြဿနာများကြောင့် သို့မဟုတ် ကြာရှည်မရနိုင်တော့သည့် repository တစ်ခုကြောင့် ဖြစ်နိုင်ပါသည်။ ညွှန်ပြချက်မီနူးမှ 'အပ်ဒိတ်များကိုပြသပါ' ကိုရွေးချယ်ကာ ပျက်ကွက်နေသည့် repositories ကို ကြည့်ရှုခြင်းဖြင့် ကိုယ်တိုင် အပ်ဒိတ်လုပ်ပါ။

en: There is %i update available. Click on the notification icon to show the available update. | There are %i updates available. Click on the notification icon to show the available updates.
my[0]: %i အသစ်မွမ်းမံခြင်း ရရှိနိုင်ပါသည်။ ရနိုင်သောအသစ်မွမ်းမံခြင်းကိုပြသရန် အကြောင်းကြားချက်အိုင်ကွန်ကို နှိပ်ပါ။

en: This is a permanent failure that leaves these packages unusable on your system.  You may need to fix your Internet connection, then remove and reinstall the packages to fix this problem.
my: သင့်စနစ်တွင် အသုံးမဝင်တော့သော ဤပက်ကေ့ဂျ်များကျန်ခဲ့ပါက ၎င်းမှာ အမြဲတမ်းပျက်ကွက်နေမည်ဖြစ်ပါသည်။ သင့်အင်တာနက်ချိတ်ဆက်မှုပြုပြင်ရန်လိုအပ်ပြီး ဤပြဿနာဖြေရှင်းရန်အတွက် ပက်ကေ့ဂျ်များကို ဖယ်ရှားပြီး ပြန်လည်ထည့်သွင်းရန် လိုအပ်ပါသည်။

en: To see these additional updates run: apt list --upgradable
my: ဤနောက်ထပ်မွမ်းမံပြင်ဆင်မှုများကို ကြည့်ရှုရန် run: apt list --upgradable

en: Unknown Error: '%s' (%s)
my: မသိရှိသော Error: '%s'(%s)

en: _Run this action now
my: _ R ယခုလုပ်ဆောင်ချက်ကို ဆောင်ရွက်ပါ။

en: unknown error
my: မသိသောအမှား
